پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد از پروژه‌های آبخیزداری بازدید کرد
 
بازدید : 95 6 فروردين 1398 ساعت 18:2 شماره :58759
در پی بارش‌های شدید اخیر
مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد از پروژه‌های آبخیزداری بازدید کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، پس از بارش شدید 48 ساعته باران در پنجم و ششمین روز از فروردین ماه 98 و جاری شدن سیل در اقصی نقاط  استان , غلامحسین حکمتیان اصل مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از نقاط بحرانی  و حادثه خیز استان ازجمله سد تنگ تیز و پخش سیلاب باشت  بازدید میدانی کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری در این بازدید میدانی گفت: با اجرای پروژه‌های آبخیزداری اقدامات خوبی در جهت حفاظت و جلوگیری از فرسایش خاک و مهمتر از همه کنترل سیلاب‌ها در استان  انجام داده ایم.

حکمتیان اصل افزود: احداث سدها و بندهای سنگی ملاتی و رسوب‌گیر که توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری در سطح استان و در مکان‌های حساس و حادثه خیز ایجاد شده باعث علی‌رغم اینکه در48 ساعت گذشته بیشترین بارش‌های رحمت الهی را داشتیم اما گام موثری در کنترل سیل و خسارت ناشی از آن برداشتیم.

وی در پایان با اشاره به دو پروژه بزرگ ایجاد شده در بالا دست شهر باشت بیان کرد: با اجرای پروژه های سد تنگ تیز و پخش سیلاب باشت توانستیم از بروز کوچکترین خسارات و سیل به روستاها و شهرستان باشت جلوگیری و سیلاب را کنترل کنیم .