پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - جهت ۲۰۰ کیلومتر مناطق جنگلی استان «آتش بر» ایجاد شد
 
بازدید : 22 10 ارديبهشت 1398 ساعت 10:20 شماره :59725
از رها کردن نایلون و شیشه در جنگل خودداری شود
جهت ۲۰۰ کیلومتر مناطق جنگلی استان «آتش بر» ایجاد شد
 

حکمتیان عنوان کرد: با توجه به بارش های مناسب فصلی و افزایش پوشش گیاهی و فرارسیدن فصل گرمای تابستان احتمال وقوع آتش سوزی در جنگل ها و مراتع دور از انتظار نیست و کوچکترین سهل انگاری و خطای انسانی می تواند به وقوع حوادث بسیار ناگوار و نابودی سرمایه های ارزشمند طبیعی منطقه شود . 

line-height:175%;background:white;direction:rtl;unicode-bidi:embed' dir='RTL' class='MsoNormal'>غلامحسین حکمتیان امشب در جمع خبرنگاران گفت : به منظور جلوگیری از گسترش آتش به مناطق جنگلی استان ، بالغ بر ۲۰۰ کیلومتر از مناطق آتش بر نصب شده است .

line-height:175%;background:white;direction:rtl;unicode-bidi:embed' dir='RTL' class='MsoNormal'>حکمتیان عنوان کرد: با توجه به بارش های مناسب فصلی و افزایش پوشش گیاهی و فرارسیدن فصل گرمای تابستان احتمال وقوع آتش سوزی در جنگل ها و مراتع دور از انتظار نیست و کوچکترین سهل انگاری و خطای انسانی می تواند به وقوع حوادث بسیار ناگوار و نابودی سرمایه های ارزشمند طبیعی منطقه شود .

line-height:175%;background:white;direction:rtl;unicode-bidi:embed' dir='RTL' class='MsoNormal'>مدیرکل  منابع طبیعی و آبخیز داری استان  با اشاره انجام اقدامات پیشگیرانه از سوی این اداره از جمله ایجاد آتش بر اظهار کرد: این آتش بر ها با توجه به پهنای که دارند مانع از گسترش آتش می شوند و توان مقابله و کنترل حریق را افزایش می دهد.

line-height:175%;background:white;direction:rtl;unicode-bidi:embed' dir='RTL' class='MsoNormal'>وی با اعلام اینکه  از تشکل ها ، ان جی ها و تعاونی های مردم نهاد جهت حمایت و همفکری  در خصوص  حمایت و جلوگیری از آتش سوزی دعوت بعمل آوردیم اظهار کرد: در همین ارتباط در شهرستان های استان جلسه ستاد بحران جهت پیشگیری از آتش سوزی های احتمالی در فصل تابستان برگزار شد .

line-height:175%;background:white;direction:rtl;unicode-bidi:embed' dir='RTL' class='MsoNormal'>غلامحسین حکمتیان اضافه کرد : از مردم عزیز تقاضا داریم از آتش زدن کاه ، کلوخ مزارع کشاورزی جدا خودداری نمایند و چنانچه در جنگل آتش روشن کردند قبل از بازگشت حتما از خاموش بودن آن اطمینان خاطر کنند .

line-height:175%;background:white;direction:rtl;unicode-bidi:embed' dir='RTL' class='MsoNormal'>مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مردم  از رها کردن شیشه ،پلاستیک و نایلون   در جنگل که ممکن است بر اثر افزایش دما و تابیدن خورشیدن باعث شلعه ور شدن آتش شود جدا خوددراری نمایند .

line-height:175%;background:white;direction:rtl;unicode-bidi:embed' dir='RTL' class='MsoNormal'>حکمتیان افزود: در صورت مشاهده تخلف و یا آتش سوزی شهروندان محترم می توانند در تماس با شماره ۱۵۰۴ به منابع طبیعی اطلاع دهند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :