پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - لزوم اجرایی شدن تحقیقات دانشگاهی برای مقابله با خشکیدگی درختان بلوط کهگیلویه و بویراحمد
 
بازدید : 26 31 ارديبهشت 1398 ساعت 12:53 شماره :60070
جلسه مشترک‌ منابع طبیعی و آبخیزداری با معاونت‌های پژوهشی دانشگاه یاسوج در جهت جلوگیری از خشکیدگی بلوط برگزار شد.
لزوم اجرایی شدن تحقیقات دانشگاهی برای مقابله با خشکیدگی درختان بلوط کهگیلویه و بویراحمد
 

صبح امروز جلسه مشترک‌ منابع طبیعی و آبخیزداری  با معاونت‌های پژوهشی دانشگاه یاسوج  در جهت جلوگیری از خشکیدگی بلوط برگزار شد.


در این جلسه ابتدا مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان افزود: کارهای تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه یاسوج هر چه سریع‌تر اجرایی شود تا بتوانیم  از خشکیدگی بلوط جلوگیری کنیم.

 غلامحسین حکمتیان‌اصل گفت: همه ساله از محل اعتبارات عمرانی اعتباری برای پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی منابع طبیعی اختصاص داده می‌شود که دانشگاه می‌تواند این میزان اعتبار را به طرح‌های مربوط به خشکسالی اختصاص دهند.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین عوامل خشکیدگی خشکسالی‌های گذشته و همچنین برداشت بی‌رویه آب‌های زیرزمینی بوده  و انتظار داریم که با تحقیقات دانشگاه یاسوج بتوانیم طرح‌های پژوهشی را به مرحله اجرا دربیاوریم.

در ادامه ‌پیام فیاض معاونت گیاه شناسی دانشگاه یاسوج اشاره‌ای  به طرح‌های تحقیقاتی کرد و گفت: سعی می‌کنیم کارها و طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی همانند گیاه شناسی و استخراج باکتری‌ها و سایر کارهای تحقیقاتی در کمترین زمان اجرایی شود تا بتوانیم از این بیماری جلوگیری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: کارهای تحقیقاتی راهگشا بوده و درجهت اجرای مشکلات بخش منابع طبیعی تاثیرگذار باشد، در واقع کارهای تحقیقاتی به عنوان راهکاره برای خشکیدگی بلوط باشد.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :