پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - راهبرد مشارکت
 
بازدید : 11 4 خرداد 1398 ساعت 10:14 شماره :61411

راهبرد مشارکت
 

مصوب پانزدهمین نشست کارگروه توسعه دولت الکترونیک سازمان جنگلها مراتع وآبخیزداری کشور مورخ ۹۷/۱۲/۱۵

در راستای اجرای مفاد ماده «۹» تصویب‌نامه شماره ۱۱۲۱۲۸ مورخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ شورای عالی اداری موضوع حقوق شهروندی در نظام اداری با عنوان «حق اظهارنظر آزاد و ارائه پیشنهاد در مورد تصمیمات و فرآیندهای اداری» راهبردهای مشارکت شهروندان در تصمیمات و فرآیندهای اداری سازمان به شرح ذیل مورد تصویب قرار گرفت:
اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری کلیه مقررات صادره خود را اعم از بخشنامه‌ها، آیین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و ضوابط اجرایی و ... را پیش از ابلاغ  و از طریق درگاه الکترونیک خود در معرض نقد عموم قرار داده و پس از دریافت نظرات و انتقادات سازنده مردمی، نسبت به اصلاح و سپس ابلاغ اقدام می‌نماید.
این اداره، در رابطه با تهیه و تدوین لوایح که نیازمند تصویب نمایندگان مجلس یا مراجع ذیصلاح می‌باشد و همچنین پیش‌نویس آیین‌نامه‌های ارسالی به هیئت دولت، موارد را پیش از ارسال به مدت یک ماه از طریق درگاه الکترونیک خود در معرض نقد عموم قرار داده و پس از دریافت نظرات و انتقادات سازنده مردمی، نسبت به اصلاح و سپس ارسال آن اقدام می‌نماید.
بستر لازم جهت ارائه نظرات و پیشنهادات شهروندان به خصوص جوامع محلی در خصوص کلیه اطلاعات و اخبار سازمان در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فراهم می‌باشد.
کلیه شهروندان می‌توانند درخواست‌ها، شکایات و پیشنهادات خود را از طریق سامانه‌ خدمات الکترونیک منابع طبیعی وآبخیزداری که در پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری  قرار داده‌شده است، ارسال و کد رهگیری دریافت نمایند. درخواست‌های واصله به‌صورت مکانیزه به واحدهای تخصصی ذی‌ربط ارسال درج می‌شود.
شهروندان می‌توانند از طریق شماره تلفن‌
1504 در سراسر کشور هرگونه گزارش ،خبر و اطلاعات خود را در خصوص آتش سوزی و تخریب منابع طبیعی وملی  اعلام نمایند
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :